Warsztaty uważnego pisania na 9. Festiwalu Miłosza

Zachęcamy do uważnego uczestniczenia w tegorocznych wydarzenia 9. edycji Festiwalu Miłosza!

A wśród nich między innymi:

 

Ćwiczenia z obserwacji, zabawa zdaniami, wspólne lektury i rozważania, czy dalekie czytanie jest lepsze niż bliskie. To tylko wybrane zagadnienia, które pojawią się na wakacyjnych warsztatach uważnego pisania w ramach Festiwalu Miłosza. Zajęcia w formie online stanowią cykl uzupełniających się trzech modułów prowadzonych przez ważne postacie współczesnego świata literackiego: poetkę i pisarkę Barbarę Klicką, pisarza i fotografa Mikołaja Grynberga, a także historyka i krytyka literatury Tomasza Cieślaka-Sokołowskiego. Warsztaty są bezpłatne.

http://miloszfestival.pl/warsztaty-uwaznego-pisania-na-9-festiwalu-milosza/

 

ZGŁOSZENIA

Zainteresowanych Fundacja Miasto Literatury prosi o przesłanie uzasadnienia chęci wzięcia udziału w warsztatach (ok. 2000 znaków) na adres warsztaty@fundacjamiastoliteratury.pl.

Termin nadsyłania zgłoszeń: 25 czerwca 2020 roku do godziny 23.59. Osoby zakwalifikowane do udziału w warsztatach zostaną o tym powiadomione drogą mailową.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Organizatorami Festiwalu Miłosza są Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe i Fundacja Miasto Literatury.

 

Czytaj dalej

Magdalena Rabizo-Birek | „Zamienianie tamtego, jej i siebie, w wiersz” – testament Janusza Szubera

Padlinożerca kruk jest w mitologii starożytnej psychopomposem, zwiastunem śmierci, prowadzącym duszę zmarłego w zaświaty. W złożonym wierszu Szubera, ewokującym lata …

Andrzej Mencwel | Małgorzata Szumna [Marta Wyka „Tamten świat”]

Marta Wyka Tamten świat Szkice literackie dawne i nowe Wydawnictwo Literackie Kraków 2020   Andrzej Mencwel Piękne zobowiązanie Polubiłem bardzo …

Piotr Sobolczyk | Piotr Seweryn Rosół [Remigiusz Ryziński „Hiacynt”]

Remigiusz Ryziński Hiacynt PRL wobec homoseksualistów Wydawnictwo Czarne Wołowiec 2021   Piotr Sobolczyk 14251 hiacyntów między Klio a Apollinem Według …

Queer po polsku | dyskusja z udziałem Grzegorza Stępniaka, Zofii Ulańskiej i Ewy Wojciechowskiej

Tekst jest zapisem dyskusji zorganizowanej w ramach spotkań Pracowni Pytań Krytycznych na Wydziale Polonistyki UJ (15 grudnia 2021 r.). Rozmowę …

ZESZYTY „DEKADY” | 2020

Zapraszamy do lektury zeszytów, nad którymi pracowaliśmy w długich miesiącach pandemijnych izolacji:   Muzyka i literatura: laboratorium krytyczne To oczywiste, …

Paweł Kaczmarski | Cała prawda o „czułym narratorze”

  1. Uwagi wstępne Zasadnicze pytanie, jakie stoi dziś przed krytyką literacką w kontekście twórczości Olgi Tokarczuk, brzmi: po co …